Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 20.08.2018 14:43:16 

Duhový most Festival 2008

 

  Ticho de pre Coupé BAND.......... 

Milevská kapela čítá v základu pět členů. Kombinaci houslí s elektrickou a akustickou kytarou dokreslují nezaměnitelné texty ze života, kterým nechybí osobitý nadhled. To vše dělá hudbu Ticha snadno rozpoznatelnou a zvukově specifickou. Ticho lehce bruslí mezi hudebními žánry a berou si, co je jim sympatické. Posluchač si tak snadno najde prvky jeho uchu nejbližší. Styl, kterým TdPCB zaplnila díru na českém hudebním trhu, sama nazývá Emo-folkem.

Kupík - zpěv         Jákob - housle       Láďa - akustika       Gruša - perkuse       Hádě - basa      Sváča - bicí

Nejčastější otázka spojená s Ticho de Pre Cupé Bandem se týká právě názvu kapely. Abyste nemuseli pracně hledat odpověď ve stručné historii, kde ji stejně nenajdete, zde je vyjmutá z rozhovoru s Kupíkem pro internetový portál Rockmag.cz:
Když jsme začínali, jako protest-folkové trio mániček, inspiroval naší tvorbu veliký muž své doby, básník Ticho de Pre Cupé bulharsko -francouzského původu, jenž se přistěhoval na přelomu 17. a 18. století do Sepekova, což je vesnička nedaleko našeho domovského města. Jeho největším počinem je bezesporu sbírka „Keř na posekané loučce“.

        


Dirty Game...(ČR)..     

Historie kapely Dirty Game není příliš dlouhá. První náznaky vzniku tohoto projektu (nedá se však mluvit o DG jak je známe v dnešní podobě) se datují do roku 2003. Tehdy se bubeník Martin Voděra a kytarista Petr Voháňka techno art metalové formace Pessimist pokusili vyjádřit svůj cit pro melodičtější hudební postupy na několika promo verzích se snahou o částečnou transformaci, avantgardních postupů jejich tehdejší tvorby. V roce 2004, po názorových neschodách kapelu opouštějí a půl roku poté začínají pracovat na materiálu pro nový projekt (DirtyGame). V květnu 2004 se ke kapele připojili klávesák Jiří Markvart a o rok později ohromným hlasovým fondem disponující zpěvák Petr „Doldy“ Dolének.

Po úspěšné sezoně 2006 se v roce 2007 kapela zúčastnila několika rockových festivalů, mimo jiné dvou nejprestižnějších (Basinfirefest a Masters of rock), kde si zahrála po boku Motorhead, Uriah Heep, Stratovarius, Sepultura, Children of Bodom a spousty dalších známých kapel.
Zároveň se kapela zavírá do studia, kde natáčí debutní album, které ponese název „Flame of Loneliness“. Styl, který Dirty Game produkuje je často označován za progresivní metal s prvky hard coru a s důrazem na silné melodické nápady. Vydání alba je plánované na prosinec 2007.


Landship........      

Landship je mladá táborská kapela, která spolu hraje již něco přes rok, ovšem za tuto krátkou dobu dokázala, že potenciál jí opravdu není cizí. Hned po několika koncertech se kluci vyšvihli do čela táborské rockové scény a zdárně pokračují ve stoupání výš a výš. Po pár týdnech koncertování natočila kapela relativně úspěšně vlastními silami demosnímek a tím se poprvé zaznamenala tvorba Landship.

Nový záznam vznikl v pražském studiu 3bees a obsahuje 4 skladby vlastní tvorby. Toto EP, které se jmenuje Final Thought je nyní možné poslouchat na myspace profilu kapely, nebo zadarmo stahnout na oficiálních stránkách. Nyní se před táborskými Landship otevírá nová éra. Přibývají koncerty, rozrůstá se fanouškovská základna a nikdo již nemůže mít pochyb, že je na světě Nový táborský objev. 

Kapelu tvoří 4 muzikanti. Bubeník - Marek, kytarista - Miloš, baskytarista - Lukáš a skvělý zpěvák - Honza, který jednoznačně okamžitě zaujme publikum, jak svými pohyby, tak i svou prefektní angličtinou, která je ústředním jazykem všech ,,landshipáckých“ textů. Muzika by se dala chrakterizovat jako rock, ale kapela ráda experimentuje a přidává do své hudby prvky ze všech žánrů. 


Suicide..................            

Hudební skupina Suicide byla založena na přelomu milénia v malém jihočeském městečku Milevsko. Zakládajícími členy se stali Michal Klimeš (Zpěv a kytara), Petr Hadáček (Basová kytara), Jan Všechovský (kytara) a Vlastimil Pinc (Bicí). Skupina se v té době orientuje na styl grunge. Na začátku roku 2002 nahrazuje Jana Všechovského kytarista Zdeněk Kabíček. Jeho příchodem se razantně mění styl skupiny... V létě téhož roku natáčí demo desku a budoucnost se zdá být velmi slibná. Pak Vlastimil Pinc bezdůvodně ohlašuje svůj odchod a následuje propad do hlubin. Skupina sice ještě občas koncertuje a mění bubeníky jak na běžícím páse, ale členové cítí, že se blíží konec… Přichází rok 2005 a za bubny sedá Daniel Hruška. Jeho příchodem se kapela odráží ode dna. Vytváří nové písně, začíná hodně koncertovat a utváří si svůj vlastní styl v projevu hudby, který Zdeněk Kabíček označí za postgrungecoremetal… Stávajícími členy jsou Michal Klimeš: Guitar and vocals Zdeněk Kabíček: Guitar and vocals Daniel Hruška: Drums Petr Hadáček: Bass

________________________________________________________________________________________________________________

Jumanji........(Bechyně)...     

   Veronika Hrubá - zpěv          Martin Bláha - kytara          Petr Beňas - kytara         Jakub Krátký - baskytara        Petra Šulcová - pozoun

      Katěřina Kolrosová - saxofon        Milan Novotný - bicí         Robin Soukup - perkuse

Začali hrát na podzim 2005 ve skupině sedmi lidí. V roce 2007 se v jejich historii udály tři podstatné věci. Na jaře měli první vystoupení, přidal se druhý kytarista a po několika koncertech je opustil zpěvák. Nyní mají nového frontmana a řadu koncíků před sebou...

      

_______________________________________________________________________________________________________________ 

    .    

Řimi - Zpěv, kytara          Michael Vácha - Kytara, zpěv          V eronika Kratochvílová - Basa, zpěv           Vojtěch Kratochvíl - Housle

Roman Heindl - Bicí

Skupina byla založena koncem roku 2006. První koncerty jsme odehráli na jaře 2007. V následujícím půl roce se radikálně změnilo obsazení: přišel nový zpěvák a kytarista Řimi, basačka Veronika a houslista Vojta.

Koncem roku 2007 začínáme opět koncertovat. Naše tvorba je inspirovaná dřevním rockem, bluesem či indie...

        

_______________________________________________________________________________________________________________

Kokosass...       

Uničovská alternative-metalová kapela, jejíž členové se už nějakou tu dobu snaží vyloudit ze svých nástrojů co nejlibější tóny. Složení je na metalové seskupení trošku nekonvenční – klasickou sestavu kytara+basa+bicí obohacuje saxofon, což z nás dělá alternativní, těžko zaškatulkovatelnou grupu.

Vznik by se dal zařadit někdy na podzim roku 2005. V té době jsme byli 3.Vesel – kytara, falešný řev, Vrbik – basa a Zelda – škopky. První 3 měsíce jsme si nezkušebně vesele hráli známé pecky kapel Horkýže slíže a Iné kafe, nicméně nesetkalo se to s úspěchem. S vlastní tvorbou jsme začali záhy. Skládalo se skládalo, zkoušelo se zkoušelo. První, dlouho očekávaný koncert, proběhl v pro-slulé uničovské hospodě Na Čtverce. Ačkoliv se jednalo z našeho pohledu o velmi odvážnou akci, myslím, že proběhla nad očekávání úspěšně. Od té doby jsme opět zkoušeli, hráli, skládali a pořád dokola. Naše hudba postupně přecházela od punku, přes HC až po metal s melodickými vložkami, které postupně převažovali nad těmi nemelodickými. Jednoho krásného dne, kde jinde než na akci Na Čtver-ce, napadlo Kyslíka, že by se do naší tvorby dal zakomponovat saxofon, a tak se také brzy stalo. Kyslík se k nám přidal v létě 2006. S jeho příchodem jsme opět trochu změkli a začali více dbát na melodie, než na řev, kterého bylo do té doby poměrně dost. Poslední personální změna nastala v lednu roku 2007. Na basu s náma začal hrát Vybrii. S jeho výkony jsme nadmíru spokojeni a dou-fáme, že se složení nebude muset v budoucnu měnit. _______________________________________________________________________________________________________________ 

Hodně podně      

   Zkouší v Soběslavi v sestavě Kristýna (zpěv, flétna), Irča (kytara), Eliška (baskytara, zpěv), Martin (trumpeta), Richard (bicí), Standa (saxofon), Judita (housle)...

Kapela Hodně Podně je ze Soběslavi a blízkého okolí (spojujícím prvkem je soběslavský gympl). Hraje výhradně vlastní tvorbu ve vlastním stylu, který lze definovat jako směs folku, rocku, punku a ska. Kapela se začala scházet v dubnu 2004 kdy se uskutečnily první zkoušky (samozřejmě v garáži). Tehdy ještě čtyřčlenná kapela fungovala ve složení: Irča (kytara), Kiki (zpěv a flétna), Martin (trumpeta) a Richard (bicí). Brzy na to se přidala Eliška (baskytara) a kapela začala koncertovat. Dalším členem se za poněkud neveselých okolností (původně jako záskok za zraněného trumpetistu) stal Standa (saxofon). V současné době kapelu obohacuje ještě Judith (housle)- bohužel jen dočasně, jelikož se po prázdninách vrací zpět do Německa. Organizační stránku má na starost koci.

Kapela natočila celkem tři dema, první dvě plně vlastními silami v tělocvičně. První demo které je možno brát jako poslouchatelné je Žena na Měsíci!, natočené u Martina Maredy (Peshata). Všechny nahrávky naleznete na webu, kde si můžete objednat i CD, placky a případně se podívat na klipy.

Kapela veřejně vystupuje od roku 2007. Má za sebou několik desítek koncertů, z těch větších lze jmenovat vystoupení ve Skrýchově s Peshatou a Houbou, Národofest, případně regionální Hláskafest. Další koncerty jsou převážně v klubech a hospodách. Letos se kapela dostala i na program festivalu v Přeštěnicích, Kovářově a samozřejmě na Duhový most a chystá další spoustu vystoupení. Jako úspěšnou lze hodnotit i účast na soutěžích Startér v XT3, kde nepostoupila do finále o pouhé 2 hlasy fanoušků a Skutečnou Ligu v Matrixu, kde se probojovala do semifinále na 22. místě z celkem cca 200 kapel.

_______________________________________________________________________________________________________________ 

Žlutý fijalky.....         

...bechyňská kapelka prý zhrzených zahradníků, vracející se ke kořenům bigbeatu a potažmo ke kořenům hudby vůbec. Jejich snažení začalo před zhruba 12 lety. Po roce hraní si ale dali pauzičku, aby nabrali dost sil na další útok na pódia kulturáků po celém jihočeském kraji. Po omlazení poloviny kapelky a zhruba půlročním trápení v místní pastoušce se pokusili odmaturovat na prvním koncertu. Komise složená ze zhruba 120 příchozích povolila další hraní, což znamená, že sekce "koncerty" se doufejme bude brzo plnit. _______________________________________________________________________________________________________________

Nový Hrábě (Nymburk)...       

Nový hrábě jsou fenomén sám pro sebe. Svojská kapela z Nymburska usazená kolem kopce Chotuc a vymykající se svým současným zvukem různým škatulkám, kombinující styly folku a jazzrocku, vznikla v roce 1986. Z původní sestavy však zůstal jen kapelník...

Sestava s perfektně fungující rytmikou, lyricky znějící elektrickou kytarou a melancholicko-doomovou příčnou flétnou zdaleka nepatří vzpomínkám na hudební svět sedmdesátých let. Pokud máte rádi Jethro Tull nebo Čechomor, pak vám tahle kapelka příjde opravdu vhod.

Současná sestava: Pavol Kmeť (příčná flétna), Pavel Švanda (klarinet, klávesy), Petr Severa (kytara, zpěv), David "Bart" Strnad (kytara, zpěv, flétna), Adam Misař (baskytara), Petr Hradecký (bicí)

TOPlist