Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 20.08.2018 14:43:16 

Duhový most Festival 2008

  -123 Min 

Tři lidé, tři nástroje, vynikající muzikantské výkony. Energie, svěžest, originalita a neustálý neklid v písních, které na člověka působí dojmem, že vznikly naprosto bezprostředně, nejspíš jamováním na zkoušce. Texty zpívané dadaistickou angličtinou. Orientální zpěv doprovázený bouřlivými kytarovými riffy. Žádný koncert nezahrají dvakrát stejně, dávají do toho všechno a výsledkem je nezapomenutelný zážitek. To je výjimečná, nezaměnitelná a kritiky nejuznávanější nezávislá česká kapela -123 minut...  (Bjetka, Rockmag.cz)

 -123 Min         

 Na konci festivalu zavzpomínáme s Minutami na Pavla Grohmana jamem a sólem na bicí.    


                    

Ve své tvorbě se Clou, zpívající výhradně anglicky, inspirují širokou škálou hudebních žánrů a opravdu pestrou směsicí méně či více známých zahraničních skupin jako Jimmy Eat World, Foo Fighters, Green Day nebo Yellowcard.

Natočili jeden singl (First - 2002) a dvě alba (Postcards - 2005, Clou - 2007). Hudební kritici nazývají jejich styl melody punkem...

Lukemo - zpěv                       Petrock - kytara                    Bugsy - basa                         Rae - bicí

         


 ................ŠKWOR...(ČR)................                           

Kapela vznikla na konci roku 1998. Zakládajícími členy byli tenkrát Petr Hrdlička (zpěv a kytara), Tomáš Kmec (basa) a František Vadlejch (bicí). V prosinci se kapela rozrostla ještě o Leo Holana (kytara). Původní repertoár skupiny byl založen víceméně na kombinaci trashmetalu a punku.

Na jaře 2001 se vyhrocuje situace okolo bubeníka Františka Vadlejcha, jehož chování, přestože kapela má k alkoholu velice kladný vztah, se stává neúnosným a je rozhodnuto o jeho odchodu. Po delším hledání přichází do Skwaru bývalý bubeník Debustrolu - Herr Miler. Původní název Skwar se začátkem roku 2001 změnil na současný Škwor. Důvodem bylo časté komolení názvu pořadateli, takže se kapela rozhodla zachovat fonetickou podobu názvu s ponecháním dvojitého W.
Po vydání alba Mayday, dochází k dohodě s pražským Arakainem který bere Skwar na své turné jako předkapelu. Jen tak z legrace se účastní opět soutěže Rock Made In Gambrinus, kterou vyhrává, na základě čehož musí do konce roku 2001 natočit CD. V naprosto šibeničním termínu natáčí CD s názvem Vyhlašuju boj... a podepisuje smlouvu s firmou Warner Music. Ještě během prosince 2001 odchází Herr Miler z rodinných důvodů. Jako náhradu za sebe doporučuje Martina Pelce (bicí) ,který má s jeho zastupováním již zkušenosti z Debustrolu.

Zatím největší úspěch kapely se dostavuje na podzim roku 2003, kdy dělá předskokana na tour kapely Kabát. V roce 2005 kapela získává Zlatou desku za 10 000 prodaných alb za desku Vyvolenej. 26. března 2007skupina vydává album s názvem Loutky. To se ihned dostává do TOP 10 nejprodávanějších alb v ČR (5. místo). Pilotním singlem a zároveň videoklipem se stává song Střepy.       

   


....................Another Way...(Tábor)

Mladá táborská kapela, která si stihla zahrát s Chinaski, Support Lesbiens i Sunshine a podle vlastních slov: ...."omastit se stovkama klobás, zamořit naší planetu spoustama plastikovejch kelímků..."

Kapela Another Way vznikla v roce 2002 jako čtyřčlenná formace silně ovlivněná grungeovou scénou. S vývojem a postupem času se jejich styl ustálil na něčem, co bylo na festivalu Colours of Ostrava označeno pořadateli jako “příjemná kytarovka, která se nebojí krystalických melodií ani noisových pasáží“. Za svoje šestileté působení se Another Way stali stálicí na české klubové scéně a jako host se objevili na turné, například se Support Lesbiens (2005) nebo s Chinaski (2007). Na kontě mají dvě oficiální desky, a to Stoned Beef (2005) a Fragile (2007). Na obou deskách spolupracovali s producentem Michalem Dvořákem (ex-Lucie) a se singlem Summer Rain bodovali jak v rádiových, tak televizních hitparádách. Za zmínku stojí například Červené Eso v hitparádě Eso. V současné době kapela pozvolna pracuje na materiálu k nové desce, koncertuje a připravuje se na letní festivaly.

Ondra - basa     Vojta - bicí      Martin - kytara     Petr - zpěv


    

 

Poste restante Nebesa
Mám na Vás jedno přání
Odpověď čekám do týdne
Spěchá to – nemáte zdání                                                                                                                                     

Poste restante Nebesa
Vždyť Vaše oči vše vidí
Roztočte nebeská kolesa
Zbavte mě strachu z lidí

Poste restante Nebesa
Roztočte Boží mlýny
Přemnožily se kopřivy
Zlomocný rulík a blíny...............................................................VODOVOD (Bechyně)

     


  ..............Sabot (USA)..........    

Christopher Rankin - basa
Hilary Binder - bicí

Christopher Rankin se narodil v Clevelandu ve státě Ohio. Poté, co se v roce 1978 přestěhoval do Boulderu v Coloradu, se začal učit hrát na saxofon a na klarinet. V roce 1981 založil v kalifornském San Francisku svou první industriální kapelu Problemist. Ke konci jeho působení v Problemist přešel ze saxofonu a syntetizéru na basovou kytaru. V roce 1984 založil čtyřčlennou kapelu progresivního punku Morally Bankrupt. Jeho hudební kariéra pokračovala seznámením s kytaristou a zpěvákem Tommy Strange, který také pochází z Ohia. Spolu s Tommy a Hilary v roce 1986 založili punk-folkové trio Forethought. O dva roky později spolu s Hilary založili SABOT.

Hilary Binder se narodila ve Washingtonu D.C. Hudební kariéru počala v šesti letech studiem hry na housle a klavír. Omezenost klasické hudby ji zklamala natolik, že se v patnácti letech začala sama učit hrát na bicí a v roce 1981 založila svou první punkovou kapelu Death Before School. Poté, co se přestěhovala do San Franciska, a potkala Christophera a Tommyho a pokračovala v bubnování. Spolu se založením SABOT přišla i šance rozšířit tradiční styly hry na bicí, které používala v předešlých kapelách.

Chris byl od ranného věku ovlivňován klasickou hudbou a Dixieland jazzem. Během sedmdesátých let rozvinul smysl pro progresivní rock a soudobý jazz. Díky kapelám Problemist a Morally Bankrupt získal náhled i zkušenost s industriální hudbou, punkem a dalšími nezávislými hudebními směry osmdesátých let. Dnes tráví čas poslechem uširvoucích noise kapel z Japonska a občas si pustí i super avantgardní a obtížné jazzové styly pozdních šedesátých let.

Hudební vlivy Hilary začaly klasickou hudební školou, která i nadále ovlivňuje její kompoziční nápady. Téměř výhradně po deset let poslouchala punk a hardcore, ačkoli do soukromí vkládá i soul, go-go a hip hop.


 .....Syndrom.......(Mladá Boleslav)...       

Kapela vznikla v roce 2003, v té době bez zpěvu a bez jména ( ve složení Zed - basa, Zvěřa - el. kytara, Uma - bicí ). V roce 2004 přišel zpěv (Jéňa) a kapela byla rázem kompletní, stále však bez jména. V roce 2005 v létě si jednohlasně zvolili název SYNDROM. Téhož roku odehráli první koncert pro pár známých (nikoli však poslední tohohle druhu) a na podzim natočili demo.

Rok 2006 a 2007 znamenal množství povedených i míň povedených koncertů. 14 dní v červenci byli kluci zavření v barrandovském studiu Moskva, kde natáčeli svou první desku – a byl to mazec… Na desce se stále pracuje – ale říká se, že co se vleče, neuteče, a taky, že trpělivost růže přináší…takže kluci jsou trpělivý až běda….Zatím máte k dispozici aspoň malou ochutnávku z připravovaný desky, abyste viděli, ža nekecaj ani se neflákaj… (bandzone) 


Vyhoukaná sowa...(Hr. Králové)...    


Průšin - kytara, zpěv   Sbirro - basa   Pjotr - saxík   Mára - kytara   Vašek - bicí

Kapelu založil Průšin a Sbirro v roce 1994. Vydání 1. MC Kapři nás zahřejou proběhlo ještě v tomtéž roce. Muzikanti migrovali a kapela tříbila vkus a ladila formu. V roce 1999 nahrávájí, ale dílo není dokončeno. Václav Zima odchází do -123 minut. Potom přichází pauza, tříbení stylu, hledání, meditace, zkoušení asi s pěti bubeníkama.
Kapela vydala několik demosnímků (Demo 2000, Horkou Yehlow 2001), vyhrála nějaký soutěže (Broumovská kytara 2002) a hodně toho odehrála. CD Parfémy vyšlo v dubnu 2003. V prosinci 2007 pokřtili nové CD s názvem Namaluj číču !


...VVV...(České Budějovice).......     

Honza Bernard Vaněček - basskytara, zpěv   Mates Vodička - kytara, zpěv   František Vácha - bicí

Tři véčka jsou česká indie-rockenrollová skupina z metropole Jižních Čech. Vznikla v polovině roku 2006 na rozvalinách dvou původních kapel: The Raven a Daisy Rain (změněno na Drain)... 

_______________________________________________________________________________________________________________ 

Possibilní explikace...      

  Jedná se o živelnou energii z jihočeského Písku, podpořenou půvabnou houslistkou a zpěvákem, který se při koncertě ani na sekundu nezastaví. Explikace i přes svůj nízký věkový průměr není již zdaleka pouhou "začínající" kapelou. Na jejím kontě jsou vystupování na Rock for people 2006, Open air musicfest Přeštěnice (celkem třikrát) a na dalších letních festivalech. Co se klubů týká nyní sklízí kapela úspěchy v rámci Future-Line pořádaného Palácem Akropolis, nebo se také dostala na soutěžní festival Rock Nymburk 08. V březnu postoupila Explikace do semifinále prestižní soutěže MÚZA v plzeňském Divadle pod lampou. Pravidelně také skupina koncertuje po boku kapel jako je ZNC, Prague ska Conspiracy, Imodium, Mauritius, Ticho de Pre Cupé BAND atd...

_______________________________________________________________________________________________________________

Kick 69...(České Budějovice)...    

...punkrocková kapelka z Českých Budějovic. Kapela byla založena někdy v roce 2005 Blowim (Radek Zluva - kytara, zpěv) a Baronem (Petr Beranek - bicí). V říjnu 2006 se přidává  Homer. V květnu 2007 začíná kapela koncertovat a v září 2007 kapela vydává své první promo CD s názvem We don't care, které si můžete koupit na oficiálních strákách kapely. V říjnu 2007 odchází Homer a přichází Dave (David Novotny - basová kytara).

TOPlist